Poznaj czyj to numer

Telefony komórkowe zaistniały na świecie już mnóstwo lat wstecz, a i tak wciąż są bardzo popularnymi sprzętami. Wszyscy dzwonią z nich praktycznie bezustannie, by skontaktować się ze znajomymi, wysłać im sms-a lub usłyszeć znajomy głos. Jednakże nawet te niezwykłe komórki mogą być czasami jakimś zagrożeniem, ponieważ z nich dzwonią również oszuści i wyłudzacze. Oni telefonują z obcych numerów, jakie jednak da się w miarę szybko odkryć.

Bez wątpienia najprościej byłoby zadzwonić pod wybrany numer, jednak zwykle tego typu czyn nie będzie zbyt efektywny. Jeśli on nie działa, bo dana osoba nie odbiera, trzeba w inny sposób rozpoznać, do kogo należy ten numer. Czasami trzeba tylko wklepać numer do wyszukiwarki wirtualnej i zajrzeć później na różnorodne strony, aby odkryć rozmówcę. Są nawet specjalne strony internetowe, jakie skupiają u siebie praktycznie wszystkie dziwne numery telefonów, piszą o nich i stawiają im oceny. Internauta powinien z nich skorzystać, a także samodzielnie stworzyć opinię o niebezpiecznym numerze. A jeśli jednak taka strona nie posłuży danej osobie, a ją dalej będą nękać ciągłe telefony, w każdej chwili może ona zgłosić się na policję. W pewnych momentach na pewno warto tak zrobić, by zobaczyć się, co to za numer dzwonił oraz odkryć tożsamość obcego rozmówcy. Nękające telefony nie mogą być przecież niczym dobrym, dlatego warto z nimi zawalczyć.

W dzisiejszych latach niemalże każdą sprawę da się już bez problemu załatwić. Nawet teoretycznie obce numery można szybko rozpoznać, by osądzić, czy będą one na sto procent bezpieczne. W tym celu należy odwiedzić specjalną witrynę wirtualną, zadzwonić pod nieznany numer albo nawiązać kontakt z policją.

Jak odnaleźć numer który do mnie telefonował?

Słyszysz znany ci dzwonek własnego telefonu, lecisz do sprzętu, odbierasz, a tu odpowiada ci martwa cisza. Myślisz, iż dzwoniący się omylił, ale nieznany numer dzwoni ponownie, a sprawa zaczyna się potem ponawiać, a Ty zastanawiasz się kogo to numer telefonu. Takie wydarzenia powinny cię zaniepokoić przynajmniej tak, abyś odnalazł nękający cię numer. Zrobisz to bardzo prędko i nietrudno.

Początkowo połącz się z siecią i wkrocz do internetowego świata, gdyż to dokładnie z niego będziesz musiał skorzystać. Odnajdź stronę wirtualną zajmującą się wyszukiwaniem i opisywaniem numerów, a następnie spojrzyj na nią i dowiedz się, jak można ją przetestować. Niezwykle prędko doinformujesz się wtedy, jak wyszukać telefon który do mnie dzwonił, więc zareagujesz tak jak trzeba. Wklepiesz dzwoniący do ciebie numer do właściwej komórki umieszczonej na portalu, a później jako odpowiedź uzyskasz dane dotyczące właściciela wybranego numeru. Pewne spośród nich są pisane przez twórców stron, a inne przez normalnych ludzi, jacy otrzymywali identyczne, ciche połączenia. Posłuchaj ich, a poznasz swojego intruza.

Portali skupiających różne numery komórek jest bardzo wiele, więc będziesz mógł od razu skorzystać z paru z nich, by uzyskać jak największą liczbę danych. Przestudiuj je i sam zdecyduj, do kogo przynależy numer, który nieustannie do ciebie telefonuje.