Telefon nr

Od razu zaniechajmy przeglądania książek telefonicznych, bo te pisma już od dawna nie spełniają najważniejszych zadań. Dobrze postąpimy, gdy skorzystamy z sieci i z jej pomocą dowiemy się, do kogo należy ten numer. W wirtualnej rzeczywistości znajdziemy już specjalne strony wirtualne, które interesują się wyłącznie numerami – poznają je, oznaczają i piszą, do kogo one należą. Wejdźmy koniecznie na taką stronę , a następnie wklepmy do jej rubryki numer telefonu, jaki ciągle do nas wydzwania. Bardzo możliwe, że szybko dostaniemy wiadomość zwrotną zawierającą dane odnośnie konkretnego numeru. Warto wspomnieć, że takie strony są uzupełniane nie jedynie przez ich twórców, bo również przez normalnych internautów. To oni oceniają numery, piszą, do kogo one należą i zaznaczają, czy będą one niegroźne. My sami także możemy publikować wiadomości o różnorodnych właścicielach numerów, by w pewnym sensie uprościć życie innym osobom. Z pewnością powinniśmy to robić właśnie w sieci.

Jeżeli więc wciąż nie mamy pewności, co to za numer dzwonił, postarajmy się po prostu znaleźć go dzięki sieci. Wiele portali internetowych pokaże nam dokładnie, kto jest właścicielem danego numeru, więc musimy jedynie wziąć informacje z takich witryn. Róbmy tak za każdym razem, gdy będziemy się wahać, czy powinniśmy bez obaw odbierać swój telefon. Dobrze bowiem zawsze dmuchać na zimne.

Kogo numer

Nawet jeżeli nasza książka z numerami jest zapisana po brzegi, na pewno nie posiadamy numerów telefonu do wszystkich osobników, którzy żyją na tym świecie. Czasem zastanawiamy się więc, kto dzwoni, jeżeli na ekranie telefonu widnieje obca kombinacja cyfr.

Najczęściej w tego typu chwilach po prostu odrzucamy telefon, ponieważ nie lubimy kontaktować się z nieznajomymi ludźmi. Mimo wszystko jeżeli nieznany nam numer zadzwoni po raz drugi, zechcemy sprawdzić, jaka osoba jest jego właścicielem. Jak więc to odkryjemy?

Nie musimy na początku lecieć na komisariat, skoro przecież nie zawsze dziwne połączenia wykonywane są przez kryminalistów. Czasem nieznajomy numer telefonu będzie należeć do członka naszej obszernej rodziny, jaki po prostu wymienił telefon komórkowy albo wybrał nowego operatora. A jeżeli posiadamy dostęp do sieci, samodzielnie ustalimy bez problemów, kto dzwonił. Musimy po prostu wpisać kombinację cyfr do popularnej wyszukiwarki albo od razu zrobić użytek z witryny, jaka zajmuje się badaniem oraz opisywaniem różnych numerów telefonu. Ona tylko powie nam samym, co to za numer oraz do kogo on może należeć. Wtedy samodzielnie ustalimy, czy chcemy odebrać dziwne połączenie.

Najczęściej jednak powinniśmy odbierać nawet takie dziwne telefony. Jeżeli bowiem nie wiemy, czyj to numer, możemy nawet przez przypadek zablokować telefon kolegi, jaki potrzebuje naszej pomocy.

kto dzwoni z numeru nieznanego

Komórki pojawiły się na rynku już mnóstwo lat wstecz, a i tak wciąż są najpopularniejszymi sprzętami. Ludzie telefonują z nich praktycznie bez przerwy, by porozumieć się ze znajomymi, wysłać im sms-a albo usłyszeć czyiś ton głosu. Niestety, nawet te niezwykłe telefony są nierzadko pewnym niebezpieczeństwem, ponieważ z nich dzwonią także bandyci oraz wyłudzacze. To oni telefonują z nieznanych nikomu numerów, które mimo wszystko da się dość prędko odkryć.

Oczywiście najprościej byłoby zadzwonić pod nieznany numer, jednak zwykle taki czyn nie jest zbyt efektywny. Jeżeli on nie działa, ponieważ dzwoniący nie odbiera, należy inaczej rozpoznać, do kogo należy ten numer. Czasami wystarczy tylko wpisać numer telefonu do wyszukiwarki internetowej i wejść potem na różne strony, by odkryć rozmówcę. Są nawet specjalne strony wirtualne, które skupiają u siebie praktycznie wszystkie podejrzane numery, piszą o nich oraz stawiają im oceny. Internauta może z tych stron zrobić użytek, a nawet własnoręcznie napisać recenzję o niebezpiecznym numerze. A jeżeli nawet taka witryna nie pomoże danej osobie, a tę osobę wciąż będą martwić ciągłe telefony, zawsze może ona udać się na komendę. W skrajnych momentach na pewno powinno się tak zadziałać, by zobaczyć się, co to za numer dzwonił oraz poznać tożsamość nieznanego dzwoniącego. Nękające telefony nie mogą być przecież niczym dobrym, więc warto z nimi zawalczyć.

W obecnych czasach praktycznie wszystko da się już bez problemu rozwiązać (np. wykorzystując phone directory). Nawet teoretycznie obce numery można szybko rozpoznać, by osądzić, czy będą one na pewno niegroźne. W tym celu należy odwiedzić odpowiednią stronę wirtualną, zadzwonić pod nieznany numer albo skontaktować się z policją.